Problémy s erekcí | ultrex.cz

Problémy s erekcí je dnes běžný jev i u mužů pod 30 let. Jak je to možné? Bylo to i dřív? Jaké jsou druhy problémů s erekcí ? A jak tyto problémy řešit?

Mám či nemám problém s erekcí?

Podle některých zdrojů lze použít toto jednoduché pravidlo:

 • pokud mám problém minimálně jednou z deseti pohlavních styků, zamyslím se nad svým životním stylem (stravování, stres, sport) + můžu řešit situaci doplňky stravy
 • jestliže mám problém každý čtvrtý pohlavní styk, je čas navštívit specializovaného lékaře

Porucha erekce – typy

 1. omezení schopnosti erekce nastává zejména s vyšším věkem, pokud erekce dosahujete, nejedná se o poruchu erekce, ale vzrušivosti
 2. nedostatečné ztopoření penisu je druhým typem, jednotlivé stupně popisujeme dále
 3. posledním typem jsou pak potíže s udržením erekce. Erekce sice dosáhnete, ale během pohlavního styku dojde k opadnutí erekce a tím až k přerušení sexu. Tento problém pak postihuje i mladší muže, může souviset se stresem, fyzickou únavou či s vyčerpáním během předchozích milování.

Stupně poruch erekce

Lékař se vás zeptá, kam byste se zařadil během uplynulých 6 měsíců:

 1. Erekce prakticky nedosahuji. Můj penis se pouze mírně zvětší, ale není pevný. Při dlouhodobém problému je třeba navštívit lékaře.
 2.  Můj penis není dost pevný pro průnik. Jsem vzrušený, ale není to ono. Bylo by dobré obrátit se na odborníky.
 3. Penis je dost tvrdý pro styk, ale není to 100%. Je to způsobené zvýšenou pracovní zátěží či sníženým zájmem o partnerku po letech vztahu.
 4. Penis maká na 100%, cítím se na 17 let. Gratulujeme:-)
 5. Penis je tvrdý jako kámen. Někdy až bolí. Pozor, může se jednat o tzv. priapismus. Pokud erekce nemůže opadnout, je čas vyhledat lékaře.

Koho se týká erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce je jednou z vůbec nejčastějších poruch sexuálních funkcí. Odhaduje se, že některým z jejích stupňů trpí až polovina všech mužů po překročení čtyřicítky, světově až 152 milionů mužů usilujích o zlepšení erekce. V České republice je to dle některých odhadů každý druhý muž starší 40 let.

Mnozí muži mají občas problémy s erekcí. To ale neznamená, že se u nich ED stala chronickým problémem. Ke stanovení této diagnózy by se problémy musely objevovat pravidelně. Problém s erekcí se nemusí vyskytnout pokaždé, když se hodláte pomilovat, ale objevuje se opakovaně.

Fyzické příčiny poruch erekce

Říká se, že erekce je barometrem mužského zdraví. Pokud jste starší 50ti let a začínáte trpět erektilní dysfunkcí, je na čase vyhledat svého lékaře. Porucha erekce může být ukazatelem jiné závažnější choroby, zejména diabetické, hormonální či cévní.

K rizikovým faktorům patří vysoký krevní tlak, kornatění cév, vysoký cholesterol, , kouření, obezita či nadměrná konzumace alkoholu.

Jinou příčinou poruchy erekce může být přímo abnormalita, porucha či nemoc genitálií. Abnormalita je vrozená, poruchu si však můžete naopak přivodit sám, například nevhodným použitím erotických pomůcek.

V případě porušení topořivých tělísek může nastat stav, kdy již erekce nikdy nedosáhnete. To může vzniknout v těchto případech a ztráta erekce tedy bývá trvalá :

 • po operaci
 • vlivem úrazu
 • následkem dlouhodobé nemoci
 • onemocněním nervové soustavy
 • při poranění míchy a mozku

Zásadní vliv na kvalitu erekce mají tyto hormony:

 • testosteron, mužský pohlavní hormon řazený mezi anabolické steroidy,
 • prolaktin, ovlivňuje růst předstojné žlázy a přídatných pohlavních orgánů,
 • hormony štítné žlázy

Pokud hladina těchto hormonů kolísá, může být tímto projevem právě ED. Dodáním vhodných látek se však tato hladina narovná a problém zmizí. K potížím však mohou přispět i jiné fyzické příčiny. Obecně ale platí, že pokud nejde o závažný problém, lze pro zkvalitnění erekce sáhnout po potravinových doplňcích.

Psychické příčiny poruch erekce

Je na čase zjistit, co tyto problémy způsobuje a jak si případně můžete pomoci. Nejdříve se zaměříme na psychické příčiny, které postihují především muže pod 50 let, případně muže, kteří si naleznou novou partnerku.

Mezi nejčastější psychické příčiny patří nejistota či strach ze selhání, zejména pak na začátku sexuálního života či s novou partnerkou. V tomto období může dojít k prakticky všem poruchám, od úplné absence erekce, až po její opadnutí v průběhu sexuálního styku. Muž je v takové situaci ve stresu, cítí selhání a tyto pocity pak znovu vytvářejí možnost dalšího selhání a vzniká tak začarovaný kruh.

Toto je potřeba si uvědomit a uvolnit se. V tom by vám měla pomoci hlavně zkušená partnerka.

ULTREX je doplněk stravy. Není náhradou pestré stravy.

Veškeré informace nejsou zamýšleny jako výživová či zdravotní tvrzení dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, ani jako lékařská doporučení. V případě konkrétních zdravotních problémů se vždy obracejte na svého lékaře.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Tablety na erekci, které skvěle fungují i bez bolesti hlavy. Doprava zdarma.
Author Rating
51star1star1star1star1star