Afrodiziaka | ultrex.cz

jsou jakékoliv přírodní či chemické látky, které působí na lidské libido a zvyšují chuť na sex. Následkem účinku afrodisiak je zvýšení sexuální výkonosti u mužů a zlepšení erekce. Afrodiziaka pro ženy samozřejmě existují také a mají za následek zvýšení vzrušivosti a snadnější dosahování orgasmu.

Přírodní afrodiziaka

Přírodní afrodisiaka jsou staré jako lidstvo samo. Již samotné slovo afrodiziakum pochází z řečtiny a je odvozené od řecké bohyně lásky, krásy a plodnosti Afrodity. JIž staří Egypťané užívali sušený krokodýlí penis, anebo různé ještěrčí ocásky či ostny mořských ježků.  Mezi nejznámější přírodní afrodiziaka patří pravá čokoláda (pozor, nepleťte si s fialovou krávou a podobnými výrobky, kde se afrodiziakální látky nacházejí v minimálním množství a výsledným efektem bude spíše ne moc sexy bříško:-)), dále pak ženšen (jedna ze zásadních složek Ultrex One), yohimibín (Afrika), Muira Puama (Amazonie), jahody, skořice, celer (pro muže), med (med s pečivem – obilí se váže k samotné bohyni plodnosti Ceres), pečené kaštany posypané pepřem a solí, sladké mandle nebo pistácie, cukrem posypaný pórek nebo kokořík, v Arábii jsou velice oblíbené datle, vanilka,máta, skořice, rozmarýn, hřebíček, pepř, zázvor, šalvěj, koryandr, saturej, muškátový oříšek, čili a další. Nejenže vzbuzují chuť na připravené pokrmy, ale vzbuzují také chuť na sex, neboť zároveň podporují prokrvení pohlavních orgánů.

Výhoda přírodních afrodiziak je, že jsou to látky běžně se nacházející v přírodě, ve většině případů nejsou proto pro lidské tělo toxické a zcela vyjímečně dochází k alergickým reakcím.

Afrodiziaka pro ženy

Muži si většinou spojují afrodiziaka s erekcí. Afrodiziaka problémy s erekcí snižují, účinné látky napomáhají prokrvení pohlavních orgánů mužů a zároveň podporují chuť na sex. Afrodiziaka pro ženy podporují kromě chuti na sex i zvlhčení sliznice a sanžší dosahování orgasmů. Narozdíl od mužů však ženské libido podléhá víc vlivům psychosociálním. To znamená, že na pro sexuální nalazení ženy má mnohem větší vliv únava, celková pohoda, romantická atmosféra, vtipný a ohleduplný partner. Za zmínku však stojí rajské jablíčko (jablko lásky) s nasekanou bazalkou, dužnina banánu, lanýže s pepřem, kandovaný zázvor a další. Zvláštní účinky má podle některých studií aminokyselina L-arginin. Ta údajně zvyšuje vaginální vlhkost, zvyšuje citlivost klitorisu a tím usnadňuje navození orgasmu. Na trhu se kdysi objevila “zázračná” růžová viagra pro ženy. Ta je však Made in China, vyrobena kdesi v chemičce v Číně, není schválená na evropském trhu (asi ví proč) a my ji rozhodně nedoporučujeme kvůli možným zdravotním rizikům. Dále se lze dočíst, že sexualitu žen lze probudit mužským hormonem testosteronem (například vmasírovaným do kůže ženy). Pozor však na vedlejší účinky. Málokterý muž by chtěl vedle sebe agresivní vousaté monstrum s postavou bulharské diskařky:-)

Moderní afrodiziaka

V dnešní uspěchané době hledá mnoho lidí “zázračnou pilulku”, která by probudila jejich již dávno vyhořelou sexuální touhu. My takové přípravky, pokud jsou bezpečné a zdravotně nezávadné, obecně schvalujeme. Mužům vrací ztracenou jistotu, pomáhají prokrvit penis, tvrdá erekce jim pak vrací nízké sebevědomí. U žen probouzí chuť na milování.  A pokud tohle všechno pomáhá lepšímu partnerskému soužití a zlepšuje život jako takový, tak proč ne? I když někdy funguje “jen” placebo efekt.

Vyzkoušejte náš recept na spokojenější milostný život:

Ideální jako zdravá snídaně pro dva. Děti pošlete den před tím k babičce a užijte si volné nedělní dopoledne v peřinách 🙂

Suroviny:

2 banány, 1 jablko, 8 jahod, 6 datlí, kousek zázvoru, pravá čokoláda, med, mandle, pár lístků máty, skořice

Postup:

Do dvou misek rovnoměrně rozdělte na kolečka nakrájený banán, nasekané jahody, na drobno nakrájené datle a na menší kousky jablko. Navrch najemno nastrouhejte trošku zázvoru (je dost štiplavý, tak nepřebijte ostatní ingredience), zakápněte medem dle chuti, posypte mandlemi a skořicí, na to pořádnou dávku pravé čokolády (na dietu nekoukejte, energii brzy s partnerem spálíte) a ozdobte lístky máty.

Dobrou chuť:-)